Nu Boyana Productios: “The Global Farm” proje kapsamında Dünyanın dört bir yanından ilginç çiftlik hikayelerini belgeliyor ve belgeselleştiriyor. 

Türkiye çekimlerinde Rize’ye gelerek  Türk Çayını, Dünya çaylarından ayrı bir yere koyduklarını gösteren Kaliforniya ve Bulgaristan gelen ekip, belgesellerinde Rize Çayına yer verdiler. Türk Çayının tüm hikayesini kendilerine anlatmış bulunmaktayım.

Demleyip ikram ettiğim Türk Siyah Çayımıza aldığım övgüler ve saatlerce çayı konuşmak paha biçilmezdi..

Daha yolun başında bu denli profesyonel bir ekiple çalışmak ve o ekibin Türk Çayı denilince kendilerinin bana ulaşması çok ayrı bir gururdu.

Yedi Ülke daha gezip çekimlerini sürdürecek olan ekibe başarılar diliyorum.

İlerleyen 1-2 yıl içerisinde Belgeseli izleyebileceğiz 🙂

NU Boyana Film Stüdyoları ( Bulgarca : Ню Бояна Филм ), Boyana , Sofya , Bulgaristan’da bulunan Avrupa’nın en büyük film stüdyolarından biridir.

Boyana Film olarak kurulan Nu Boyana Film Stüdyoları, Güneydoğu Avrupa için benzersiz bir Bulgar filmi üretim kompleksidir. 1962’de açılmıştır. Avrupa’nın tam bir film üretim döngüsü için gerekli olanakları bir araya getiren birkaç yerden biridir.  Nu Boyana Studios, film, TV programları ve reklam öncesi üretim, üretim ve post prodüksiyon için komple hizmetler ve olanaklar sağlar.  Yaklaşık 30 hektar (75 dönüm) alana sahip olan kompleks, 13 ses kademesine ve bir manastırla dolu, merkezi Manhattan’ın ve antik Roma’nın bir kopyasına sahiptir.

 1. NU Boyana Productios
  “The Global Farm”
  Director-Andrew Farebank
  Host-Courtney Hill
  Producer-Yariv Lerner
  UPM:Antoni Davidov