İstanbul için ‘çay zamanı’ geliyor!
5-6 Mayıs 2018 tarihleri arasında Santral İstanbul‘da gerçekleşecek festivalde;

Çay severlere, çay kültürü üzerine benzersiz bir deneyim sunacak olan International Istanbul Tea Festival (Uluslararası İstanbul Çay Festivali), yenilenen yüzüyle 5-6 Mayıs’ta Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul’da konuklarını ağırlayacak. Siyah çaylardan, yeşil çaylara ve bitki çaylarına kadar tüm çay çeşitleri Uluslararası İstanbul Çay Festivali’nde buluşacak. “Beraber çay içer miyiz?” mottosuyla düzenlenecek olan festivalde dünya çay trendleri hakkında bilgi sahibi olmak, farklı çayları tadabilmek ve uzmanlardan doğru çay demleme tekniklerini öğrenebilmek mümkün olacak.

Yekta Kopan ve Türkiye Çay Demleme Şampiyonu Aytül Turan festivalde

2017’de tarihi Haydarpaşa Garı’nda yapılan ve ziyaretçi rekoru kıran festival, bu sene daha kapsamlı bir programla çay tiryakilerinin karşısına çıkacak. Yeni mekânı olan Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul’da daha fazla çay severi ağırlama şansı bulacak olan festivalde dans gösterileri, yarışmalar, workshoplar, yazarlarla sohbetler ve konserler de yapılacak.

Festivalin konuklarından biri olan Türkiye Çay Demleme Şampiyonu Aytül Turan, “iyi çay demlemenin püf noktaları”nı anlatırken, yazar ve televizyon sunucusu Yekta Kopan ise “İçinden çay geçen şarkılarla yazarlık yolculuğu”nu anlatacak. Ot Dergisi’nin birbirinden yetenekli yazar ve çizerleriyle gün boyu söyleşiler gerçekleştirilecek. Ayrıca keyifli atölyelerle katılımcılar zamanın nasıl geçtiğini anlamayacak.

Festivalde sizi neler bekliyor?

Farklı ülkelerden gelen çaylarla tanışma imkanı,
Çay tadımları,
Çay demleme teknikleri,
Butik çay dükkanlarının lezzetleri,
Çaylı tarifler,
Çayın yanında olmazsa olmaz atıştırmalıklar,
Sektörün duayen isimleri,
Konuk konuşmacılar,
Workshop çalışmaları, atölyeler, konserler, Showlar, eğlenceli aktiviteler
Yiyecek-içecek alanları.

Bilgi ve İletişim
On İletişim: Tel: (0212) 291 18 48
İpek Özgüden Özen Tel: (0532) 321 07 04 [email protected]
Efkan Kula Tel: (0533) 277 82 40 [email protected]
Erdi Aydemir Tel: (0534) 590 57 79 [email protected]